AKTUALNOŚCI

Jak przygotować okna na nadejście mrozów?

Okna i drzwi należy odpowiednio przygotować do nadejścia mrozów. Dzięki temu będą nam służyły przez wiele lat.

Gdy nadchodzą zimowe miesiące nasze okna i drzwi narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak mróz, deszcz, czy śnieg. Tak jak przygotowujemy nasze auta na nadejście zimy, tak powinniśmy przygotować okna. Wystarczy zastosować kilka prostych zasad, aby przez wiele lat korzystać z walorów pięknych i szczelnych Okien firmy Drutex.

Zabierając się do konserwacji okien przed zimą najpierw powinniśmy je umyć. Musimy podkreślić, że mycie okien powinno obejmować mycie szyb, ale także klamek i ram.
Pamiętajmy aby okna myć TYLKO delikatnymi płynami, które nie zawierają żadnych rozpuszczalników, środków ścieralnych ani innych agresywnych substancji chemicznych, gdyż mogą uszkodzić okna.

Uszczelki
Uszczelki to ważny element okna, a do tego są najbardziej narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Przed nadejściem mrozów należy sprawdzić uszczelki i je zakonserwować. Używamy środków konserwujących, które ochronią uszczelki przed przymarzaniem uszczelek do profili okiennych, doskonale nadają się do tych celów – wazelina techniczna czy smar silikonowy.

Okucia
Konserwując okna przed zimą należy sprawdzić okucia okienne – zacznijmy od sprawdzenia czy okna działają bez problemu, pracują lekko i płynnie, bez zacinania się .Podstawową regulację, korygującą drobne usterki możemy wykonać samodzielnie. Jeśli okna są nieszczelne należy je wyregulować zgodnie z instrukcją producenta. Wszystkie ruchome elementy okuć, oraz miejsca ich współpracy powinniśmy starannie wyczyścić, po czym należy je nasmarować specjalnie przeznaczonym do tego olejem.

Ważne! Do pielęgnacji i czyszczenia okuć należy używać tylko takich środki, które nie wpływają na powłoki antykorozyjne okuć.

Jeśli nie czujecie się na siłach wykonać regulacji i konserwacji okien samodzielnie – należy wezwać specjalistów.

Tylko tyle i aż tyle – powodzenia.

GDZIE KUPIĆ?

Nie wiesz, jakie okna lub drzwi wybrać? Nasi doradcy pomogą dopasować okna i drzwi do Twoich indywidualnych oczekiwań!

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI

PARTNERZY