AKTUALNOŚCI

Smart Okno – rewolucja w stolarce okiennej!

Do niedawna wydawało nam się, że takie rozwiązania są tylko w sferze wyobraźni i marzeń. Nic bardziej mylnego, Drutex wprowadził na rynek innowacyjne Okno. SmartOkno. Nowe interaktywne okno pozwala na prezentację treści multimedialnych. Takie rozwiązanie w oknie to rewolucja na światowym rynku stolarki okienno-drzwiowej.

Firma Drutex stworzyła pierwsze inteligentne okno, które poza swoimi standardowymi funkcjami oferuje także  możliwość oglądania telewizji, korzystania z Internetu i pracy na panelu bezdotykowym. SmartOkno to rewolucja na światowym rynku stolarki okienno-drzwiowej. Firma Drutex stworzyła pierwsze inteligentne okno, które poza swoimi standardowymi funkcjami oferuje takze  możliwość oglądania telewizji, korzystania z Internetu i pracy na panelu bezdotykowym. To innowacyjne rozwiązanie wpisuje się w światowy trend rozwiązań z zakresu IoT (Internet of Things).

Firma Drutex od lat wyznacza trendy na rynku stolarki okiennej i drzwiowej oferując klientom  nowoczesne energooszczędne oraz oraz funkcjonalne okna i drzwi.

Najnowsze dziecko firmy drutex – SmartWindow składa się z interaktywnego okna, wraz z jednostką sterującą, która odpowiada za kontrolę i interakcję z użytkownikiem poprzez szereg interfejsów. Samą matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy.

Do okna można podłączyć pendrive lub dysk przenośny z danymi multimedialnymi, klawiaturę  oraz myszkę. Istnieje również opcja wykorzystania domowej sieci komputerowej celem podłączenia okna do Internetu, co stwarza zupełnie nowe możliwości funkcjonalne okna. Od dziś oglądanie filmów z YouTube, galerii zdjęć czy przeglądanie informacji w popularnych kanałach internetowych podczas codziennych czynności takich jak gotowanie, przeglądanie maili, czy oglądanie ulubionych programów i seriali  na oknie, stało się rzeczywistością. Drutex stworzył okno, które zastępuje funkcje telewizji, tabletu czy narzędzia do pracy. To również możliwość wykorzystania wirtualnych żaluzji czy markiz chroniących przed światłem i zaciemniających pomieszczenia dla jeszcze większego komfortu użytkowników.

Obecnie trwają intensywne prace nad rozwojem rozwiązania w kilku obszarach, które w jeszcze większym stopniu usprawnią korzystanie i poprawią komfort użytkowania inteligentnych urządzeń w domu.

SmartWindow by Drutex jest obecnie wersją koncepcyjną i dostępne będzie w sprzedaży seryjnej już w najbliższej przyszłości.

 

GDZIE KUPIĆ?

Nie wiesz, jakie okna lub drzwi wybrać? Nasi doradcy pomogą dopasować okna i drzwi do Twoich indywidualnych oczekiwań!

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI

PARTNERZY