Rolety zewnętrzne

Rolety adaptacyjne

Przeznaczone są do stosowania w istniejących budynkach. Ich skrzynka i prowadnice montowane są na murze lub we wnęce okiennej. Pancerze rolet oraz skrzynki wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Wypełnienie pancerza stanowi warstwa bezfreonowej pianki poliuretanowej, zapewniająca dobrą izolację termiczną.

Rolety nadstawne

Montowane są we wnęce razem z oknem. Konstrukcja systemu rolet nadstawnych pozwala na montaż bez zabudowy z zabudową częćsiową lub całkowitą. Pancerz rolety wykonany jest z aluminium a skrzynka z pcv.

Rolety podtynkowe

Przeznaczone są do stosowania w nowo wznoszonych budynkach. Skrzynka rolety wbudowana pod nadproże stanowi wraz z elewacją budynku integralną jej część gdyż czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod tynk lub klinkier.

Prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie rolet umożliwiają następujące zabezpieczenia stosowane bez względu na rodzaj rolet (adaptacyjne, nadstawne, podtynkowe):

– zamek baskwilowy, montowany w dolnej listwie pancerza i obsługiwany obustronnie,
– rygiel ręczny – uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej rolety
– rygiel automatyczny – montowany w dolnej listwie. Nie wymaga obsługi ręcznej i skutecznie uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz.
– wieszak blokujący (w roletach z napędem elektrycznym) – montowany na wale rolety blokuje pancerz zamkniętej rolety uniemożliwiając podniesienie z zewnątrz.

Eleganckie i trwałe rolety powinny być wyposażone w odpowiedniej jakości systemy sterowania. To od nich zależy bezawaryjna praca rolet.
Najprostsze rozwiązanie to sterowanie ręczne przy pomocy nawijarki taśmy bądź sznurka.

Dla Klientów ceniących komfort mamy w swojej ofercie rolety z napędem elektrycznym.
Przy większej ilości rolet w budynku istnieje możliwość zastosowanie sterowania grupowego pozwalającego na obsługę kilku niezależnych napędów np. jednym przyciskiem pilota. Opcją dla najbardziej wymagających jest sterowanie inteligentne działające w oparciu o programator czasowy  oraz automatykę słoneczną, wiatrową i zmierzchową.

Moskitiery zintegrowane

Moskitiery zintegrowane z roletami  zewnętrznymi można zastosować w każdym systemie rolet. Moskitiery wykonane są  z trwałego włókna szklanego, odpornego na działanie czynników atmosferycznych i wyposażone w mechanizm sprężynowy z hamulcem spowalniającym

System Moskito zapewnia niezależną pracę rolety i moskitiery. Stanowi idealną ochronę przed insektami przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.

GDZIE KUPIĆ?

Nie wiesz, jakie okna lub drzwi wybrać? Nasi doradcy pomogą dopasować okna i drzwi do Twoich indywidualnych oczekiwań!

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI

PARTNERZY